Dva drobné ekokrůčky

Od března na Náplavce bez jednorázových kelímků!

Od prvního březnového víkendu už nebudeme na farmářském trhu na Náplavce používat jednorázové papírové kelímky. Čaj vám rádi nalijeme buď do vašich vlastních hrníčků či misek nebo do vratných kelímků otevřeného systému Otoč kelímek. Kelímek bude zálohovaný padesátikorunou a budete ho moci vrátit kdykoliv u nás, u jiných prodejců na trhu, ale i v kavárnách a dalších podnicích zapojených do systému Otoč kelímek. Ti stále přibývají a můžete je najít zde.
Pro vrácení kelímků nepotřebujete účtenku. Stačí prostě donést kelímek, vzít si nový a nebo si nechat vyplatit zálohu. A to i za více kelímků dohromady.
V České republice se každý rok spotřebuje zhruba 350 milionů jednorázových a většinou nerecyklovatelných kelímků na nápoje. S našimi vratnými kelímky se snažíme toto číslo snížit na minimum. Kelímky šetří životní prostředí. Jsou plně recyklovatelné, bez BPA a odolné. Každý z nich dokáže nahradit až 500 těch jednorázových.

Dózy na čaj

 

U nás v obchodě do vlastního obalu.
Rádi bychom vás také povzbudili, abyste si k nám do obchodu častěji chodili pro čaj s vlastními krabičkami, plechovkami, dózami či sáčky. Každý takový ušetřený sáček bychom rádi ocenili slevou 5 kč. Můžete si u nás také nějakou dózu zakoupit a chodit si pro čaj s ní. Pojďme společně trochu šetřit přírodu a nezatěžovat ji množstvím odpadu, který produkujeme.

Comments are closed.

Klasek Tea
Přístavní 39
1710 00 Praha 7
e-mail: info@darjeeling.cz
tel.: +420 777 052 974

© Daniel Klásek / Design gingercandy.cz Entries (RSS) and Comments (RSS)