Taiwan 2015 – Vol. 2

S přáteli jsme vyrazili na výlet do hor hned druhý den po mém příjezdu. I když cestou chvílemi prší, počasí se udobřuje a nám se naskýtají úchvatné pohledy na hory vynořující se z mlhy a mraků. Místní krajina je prostě nádherná.

Three on the way

Three on the way

 

Tropická džungle, vodopády, skály, čajové keře… Krása veliká. Klikatou horskou cestou stoupáme výš a výš do hor. Každou chvíli se nám naskytnou nádherné výhledy na horská úbočí porostlá bujnou tropickou vegetací či čajovými keři. Po asi hodině a půl jízdy z Taichungu přijíždíme na samotu, kde téměř jako poustevník bydlí mistr Li. Postavil si zde krásný čajový domek, ve kterém nás pohostil. V téměř magické atmosféře čajového domku uprostřed naprosté divočiny, zvuků pralesa a občasného deště plynul čas jiným způsobem. Čajový obřad, který by svým pomalým téměř strnulým tempem za normálních okolností působil velmi kuriózně, nás všechny zasáhl svou hloubkou a přirozeností. Dlouho jsme jen tak tiše seděli a popíjeli čaj. Na mne nakonec dolehla únava z časového posunu a na terásce čajového domku jsem za zvuku kapek deště sladce vytuhl. Mistr nás pohostil výborným obědem ze zeleniny, kterou sám pěstuje nebo sbírá v lese.
Vynikající čaj, který nám celou dobu podával, byl z jeho vlastní produkce. Ne že by sám čaj pěstoval, ale stejně tak jako mnoho dalších čajových mistrů, čerstvý čaj nakupuje u farmářů a poté jej „dokončuje“. Nejčastěji tzv. pečením. Sám všechny krabičky, do kterých čaj balí, zdobí vlastnoručně kaligrafií s popisem čaje. S jeho čaji jsme se pak setkávali na mnoha prestižních místech v Taichungu a okolí. Kromě čajů vyrábí i ručně dělanou a dřevem pálenou čajovou keramiku. Jeho jméno je velmi známé a tak i ceny jeho kousků jsou ve výších, na které se nám těžko dosahuje.
Šlo o jedno z těch speciálních setkání, na které člověk jen tak nezapomene.
Častou zpět jsme se krátce zastavili u staré japonské továrny na zpracování černého čaje, kterou známe už z naší loňské cesty. Po dalších pár minutách cesty jsme se objevili na břehu nádherného Sun Moon Lake. Zde jsme náš výlet zakončili bohatou večeří a vzpomínkami, jak jsme zde v pobobné sestavě trávili čas minulý rok.

Comments are closed.

Klasek Tea
Přístavní 39
1710 00 Praha 7
e-mail: info@darjeeling.cz
tel.: +420 777 052 974

© Daniel Klásek / Design gingercandy.cz Entries (RSS) and Comments (RSS)