Shincha – první sklizeň v Japonsku

Japonská Sencha sklízená v prvním měsíci sběrů se nazývá Shincha. Doslovně „nový čaj“. Sencha představuje nejběžnější druh japonského čaje a sklizeň obvykle začíná v květnu. Shincha je vysoce ceněna pro svou dokonalou sladkou chuť a vysoký obsah vitamínů. Říká se jí také „Hačidžjuhačija“, což je název, který odkazuje na 88 nocí od začátku jara do začátku sezóny sběru čaje. Legenda praví, že Shincha sbíraná v 88. dni přináší štěstí a mladé lístky tohoto čaje nám zajistí věčné zdraví a dlouhý život.

V samotném Japonsku je příchod nejčerstvějšího čaje velkou událostí a v prvních dnech jej lidé nakupují za astronomické částky. V regionech, kde se pěstuje čaj, vznikají různé druhy tohoto čaje v závislosti na způsobu zpracování. Shincha jako jediná nevzniká ze surového čaje Aracha, ale přímo z čerstvých sběrů. Shincha s listy ve tvaru jehliček je známá především z oblasti Shizuoka, Shincha s listy ve tvaru drobnějších čárek pochází z ostrova Kjúšú.
Shincha Keiko vznikla v oblasti Kagošima na jihu Japonska (ostrov Kjúšú). Během zpracování prochází typickým procesem delšího napařování, tzv. „deep steaming“. Tento způsob výroby vytvoří sladkou, jemně svíravou chuť čaje, výrazné „jarní“ aroma a jasně smaragdovou barvu nálevu.

Výroba čaje Shincha

Výroba čaje Shincha

Bio Shincha - list

Bio Shincha - list

Comments are closed.

Klasek Tea
Přístavní 39
1710 00 Praha 7
e-mail: info@darjeeling.cz
tel.: +420 777 052 974

© Daniel Klásek / Design gingercandy.cz Entries (RSS) and Comments (RSS)